Areál zařízení

Základní informace

Areál Zámečku Střelice, příspěvkové organizace se nachází  v krásném prostředí přírodní rezervace Bobrava. Areál je vložen do klidného prostředí  lesa. Jeho dostupnost zajišťuje autobusová  a vlaková doprava IDS JMK. 

Budova A

V hlavní budově A (zelená budova) ve třech podlažích žije 49 mužů. K dispozici mají jednolůžkové i dvoulůžkové pokoje. Tyto pokoje mají standardní vybavení, klienti mají k dispozici lůžko, noční stolek a šatní skříň přímo na pokoji.

 
Nakaždém podlaží je kuchyňka standardně vybavena kuchyňskou linkou a chladničkou. Každé oddělení má svoji společenskou místnost, která je vybavena sedačkami, stolky a televizí. Hygienický standard na každém oddělení zajišťuje centrální koupelna, která je vybavena vanou, sprchovými boxy, umyvadly a k dispozici jsou 4 WC.
 
V budově A se nachází kancelář ředitele zařízení a administrativních pracovníků.
 
Budova A

Budova B

V budově Zámečku B (oranžová budova) jsou umístěna čtyři oddělení. Celková kapacita budovy zámečku je 54 míst, ke konci sledovaného období zde bylo ubytováno 55 klientů, z toho 17 žen. Budova Zámečku je bezbariérová.

Hygienický standard na I. a III. oddělení zajišťuje centrální koupelna, která je vybavena vanou, sprchovými boxy a umyvadly. K dispozici jsou zde 4 WC. Na II. oddělení a V. oddělení jsou umístěni klienti trvale upoutaní na lůžko a uživatelé, kteří se pohybují za pomoci kompenzačních pomůcek a invalidních vozíků.  Pokoje na těchto odděleních jsou vybaveny elektricky polohovatelnými postelemi s antidekubitními matracemi, šatními skříněmi a stolky. Hygienický standard každého oddělení je zajištěn centrální koupelnou, která je vybavena vanou, mobilním koupacím lůžkem, 2 sprchovými boxy, toaletními židlemi a 4 WC. Na V. oddělení je po celém patře zabudováno závěsné zařízení pro přemísťování imobilních klientů.

Budova B

Budova C

V budově C se nachází byty pro výuku doplňkového výchovného programu tréninkové bydlení pro 6 uživatelů a sociálně terapeutické dílny. Uživatelům slouží též vestibul v přízemí budovy. Ke sportovním účelům slouží tělocvična, pinpongárna a  rehabilitační bazén, který je mimo využití rehabilitace k dispozici všem uživatelům zařízení.

Uživatelům je poskytována výchovná a  potřebná  zdravotní, rehabilitační,  sociální péče, zapojení do pracovních činností v rámci zařízení i mimo něj, nabídka zájmových aktivit, kulturní a sportovní vyžití. Domov usiluje o vytváření příjemného prostředí, poskytuje služby takovým způsobem, aby byla zachována důstojnost a v co nejvyšší míře i samostatnost uživatele.

Budova C


Fotografie areálu